אם אתם חיים את עולם התאטרון, אתם לבטח גם יודעים כיצד לזהות הצגות טובות, ואולי אפילו יודעים למצוא את האיכות והניואנסים המהנים בכל הצגה אליה אתם מגיעים. יחד עם זאת, אם התאטרון הוא לא סוג הבילוי השגרתי שלכם, ואם אתם רוצים להיכנס אל תוך העולם הזה, שיכניס המון עניין והנאה לחייכם, חשוב שכבר החל מהשלבים הראשונים, תוכלו להיחשף להצגות טובות, הצגות שיציתו אצלכם את הדמיון ויראו לכם את האיכויות המיוחדות שאפשר למצוא אך ורק בתאטרון, לא בקולנוע, לא בטלוויזיה, ולבטח שלא בצורות בילוי אחרות.

מזהים את ההצגות הטובות לפי צוות השחקנים

ובכן, מציאת הצגה טובה יכולה להתבצע באופן עצמאי, אם אתם יודעים לזהות את הפרמטרים שמגדירים הצגה כזאת, והיא יכולה להתבצע בסיוע של חברים, מכרים או אנשי מקצוע אחרים שיכולים לתת לכם המלצות או חוות דעת משקפות. תחילה, אתם רוצים לבחון מה הן ההצגות המציגות בתאטרון אליו אתם רגילים ללכת, או בתאטראות אחרים בעיר המגורים שלכם. זיהוי השחקנים המופיעים בהצגות השונות, יכול לסייע לכם לבצע את הסינון הראשוני, תוך שאתם מתמקדים בהצגות בהן מלוהק צוות שחקנים מוביל ומוכר. יחד עם זאת, כדאי לזכור שישנן הצגות רבות בהן מופיעים שחקנים עלומי שם, ועדיין נחשבות להצגות יוצאות דופן.

ביקורות של מבקרים – ככל שהן יותר החלטיות, כך הן יותר מסייעות

בשלב שני, אתם רוצים לקרוא ביקורות של מבקרים מקצועיים על ההצגות השונות ולזהות הצגה טובה בולטת. ביקורות אלה הן אינן תורה מסיני, ואתם לא לחלוטין לא צריכים לשלול הצגות מסויימות רק בגלל שהמבקר אינו רואה בהן הצלחות גדולות, אבל ביקורת מקצועית יכולה לשמש אתכם כדי להבין את הרוח הכללית של ההצגה, ובמיוחד להבין האם מדובר בכשלון מוחלט או הצלחה מסחררת. אם הביקורת היא קיצונית לחיוב או לשלילה, זה בהחלט יכול לשמש אתכם כאינדיקציה קבילה, אך אם מדובר בביקורת לא החלטית, השתמשו בה לצורך קבלת מידע קונקרטי על ההצגה והשחקנים המופיעים בה, ולא יותר מכך.

ההצגות שכולם מדברים עליהן

לבסוף, הצגה טובה היא הצגה שכולם מדברים עליה. המלצות מחברים, בני משפחה, חברים לעבודה או מכרים, יכולות להיות הכלי הטוב ביותר שעומד לרשותכם כדי לזהות הצגה שכדאי ללכת לצפות בה. כתבות בעיתון, ברדיו או בטלוויזיה, יכולות בהחלט לסמל מגמה חיובית כלפי אותה הצגה, וכמובן שבעידן האינטרנט תוכלו לבחון קבוצות שונות בפייסבוק ולקרוא חוות דעת שונות באתרים ייעודיים, על מנת להבין את הרוח הכללית סביב הצגה מסויימת שאותה אתם בוחנים. אחרי שאמרנו את כל זה, אחרי שתכנסו אל תוך עולם התאטרון, אחרי שתכירו כבר את השחקנים השונים, תוכלו לקבל החלטות טובות יותר ובקלות רבה יותר, ללא צורך לערוך מחקר כולל סביב כל ביקור שלכם בתאטרון.