אנשים שוחרי תרבות בדרך כלל מחזיקים במנוי להיכל התרבות במקום מגוריהם או לתאטרון העירוני בעיר שבה הם מתגוררים. אולם רבים מתושבי מדינת ישראל מעדיפים לבקר בעיר תל אביב ולשלב במסגרת הבילוי צפייה במופעים שונים כמו הצגות בתל אביב איכותיות ומוצלחות שמזינות את הרוח והנפש. לאורך כל ההיסטוריה התאטרון היווה חלק אינטגראלי מה- DNA התרבות בערים הגדולות, החל מערש התרבות הקלאסית וראשיתו של התיאטרון בעיר אתונה ועד למטרופולין תל אביב מתחילת ימיה ועד עצם היום הזה.

היכן ניתן לצפות בהצגות טובות בעיר?

קיימים לא מעט תיאטראות בעיר תל אביב חלק מהם מוכרים יותר וחלקם פחות. אחד מהתיאטראות הרפרטואריים המוכרים לכולם הינו כמובן בית לסין. מלבדו ישנם אולמות שונים אחרים אשר מארחים מגוון הצגות לרבות הצגות בתל אביב מטעם תיאטראות מחוץ לעיר. בבואכם לבחור הצגה טובה לבילוי העתידי יש לתת את הדעת לכמה קריטריונים מרכזיים שהופכים כל הצגה לטובה ומרגשת במיוחד. להלן פירוט כללי אודות השיקולים שיש לתת עליהם את הדעת בעת בחירה של הצגה בתל אביב.

 
כיצד לבחור הצגה?
ישנו מגוון רחב של הצגות בתל אביב, לאחר שהחלטתם על תאריך מוגדר וסופי יהיה צורך לחשוב היטב על ההצגה הטובה ביותר אליה הכי כדאי לרכוש כרטיס, במיוחד אם אינכם בקיאים בעולם התאטרון. ראשית יש לבחור הצגה לפי הנושא והסוג שלה. שאלו את עצמכם האם בא לכם לצחוק או לדמוע, אם האפשרות הראשונה היא העדיפה כדאי לבחור בקומדיה ואם השנייה מועדפת אזי שניתן לבחור במותחן או בדרמה, טרגדיה, קלאסיקה, אבסורד, מחזה אקטואלי ועוד. כמובן שכם בתחום ההצגות מומלץ לצפות במחזמר מוצלח.

 
שחקנים, בימאים, מחזאים והמלצות
קריטריון נוסף לבחירה הוא הרכב השחקנים בהצגה. מי הם השחקנים האהובים עליכם? בדקו היכן הם משחקים ובאילו תאריכים. התייחסו בנוסף למחזאי או לבימאי. אם אתם זוכרים הצגה שמאד נהניתם ממנה ובפרט מעבודת הבמאי והמחזאי מומלץ לתת להם צ'אנס גם הפעם בהצגה החדשה שהם מעלים. וכמובן שניתן להיעזר בהמלצות של חברים בעיקר כאלה שאתם מעריכים את חוות הדעת שלהם בנושאי תרבות.