בין היתר, כל אומה גם צריכה להיות מושתתת על נדבך תרבותי, ופה בארץ תיאטרון בית ליסין לוקח חלק חשוב במערכה. תיאטרון בית ליסין מהווה נדבך תרבותי חשוב שרבים גדלו עליו. מדובר על תיאטרון ידוע ואיכותי שמציג את מיטב ההצגות במגוון מקומות בארץ. סיפורו של בית ליסין מתחיל יותר משלושה עשורים אחורה, בשנת 1980.ההתחלה הייתה תאטרון של הסתדרות העובדים בישראל שהתמקם בסמוך לרחוב ליסין- עובדה שמסבירה את מקור השם. כיום כבר מזמן שלא מדובר על עוד תיאטרון קטן ונישתי, אלא מדובר על התיאטרון השני בגודלו בארץ, כך שמדי ערב הקהל מוזמן ליהנות משלוש הצגות שונות שרצות באולמות ת"א ובמגוון אולמות ברחבי בארץ.

מטרה

בית ליסין מאמין ביוצרים ישראלים ועל כן שם לו למטרה לתמוך במגוון מחזאות חדשים ומגוונים- מחזאות שנותנים במה לחיים בארץ, למורכבות, לאופי הישראלי ולמציאות המשתנה שאופפת אותנו. כמו כן בית ליסין אינו מחויב רק לחומר עברי ועל כן גם מציג מגוון מחזות איכותיים מכל העולם. מכאן שניתן להישאר מעודכנים במיטב ההצגות שרצות בעולם ובו בבד להכיר הצגות מקומיות שבין היתר מחזיקות בערך מוסף- באות לדון על המצב העכשווי, חברתי אומנותי פה בארץ ועל כן ניתן ליהנות מדי שנה מהפסטיבל הישראלי "פותחים במה"- אירוע מכונן עבור לא מעט מחזאים שנמצאים בתחילת דרכם.

ילדים

בית ליסין אנו מקפח את הציבור הצעיר, את טריטוריית הילדים, ואף ניתן לומר שזהו התיאטרון היחיד מסוגו שמפיק מגוון הצגות לילדים ואף באופן שוטף. המטרה שמאחורי פרויקט "בית ליסין לילדים" היא ליצור הצגות איכות, לגדל דור שמכיר תיאטרון, מוקיר תיאטרון ושואב ממנו לא מעט עבור חיי היום יום.

היסטוריה

לא פעם כאשר אנשים מבקשים לראות הצגה טובה, הם יודעים לעבור על התכנייה של בית ליסין וזאת לאור רזומה מרהיב בתחום. אם מסתכלים על ההיסטוריה של מפעל זה, ניתן למצוא שהוא מחזיק בלא מעט זכיות מטעם התיאטרון הישראלי. כך למשל ניתן להזכיר בנשימה אחת את ההצגות הבאות: שבעה, חמץ, מכתב לנעה, מקווה, איסמעליה, סינית אני מדברת אליך, רוחלה מתחתנת, אנדה, החולה ההודי, תפוחים מן המדבר ועוד רבות אחרות.

רכישת כרטיסים

מי שמבקש לצאת לראות הצגה טובה בקרבת הבית, מוטב שיכיר את האופציות לרכישת כרטיסים שתיאטרון בית ליסין מציע. ראשית יש להכיר את האופציה של המנויים, כאשר בין היתר מדובר על רכישת מנויים מסובסדים ובמחיר מוזל עבור ועדי עובדים, לצד מנויים פרטיים. כמו כן ניתן לבחור בין האופציה של "מנוי פתוח" שמאפשר בחירה חופשית, (סוג ההצגה, יום ומקום ישיבה), לבין האופציה של "מנוי פרמיירה" שמיועד ל – 6 הצגות. בנוסף גם ישנה האופציה של "הרגע האחרון"- שם מחכים מגוון מבצעים- אם מבקשים להיות ספונטניים ובו בזמן להימנע מתשלום מלא עבור כרטיס.